Nowoczesne pawilony handlowe

Pawilony:: obiekty moduloweW Polsce jak i zagranicą bardzo często spotykane są pawilony handlowe zbudowane przy wykorzystaniu technologii modułowej. Stanowią one zdecydowaną większość wszystkich budynków handlowych. Taki sposób budowy jest dużym atutem tego typu pawilonów , które powstają w bardzo szybkim tempie. Szybka budowa stanowi niebagatelną zaletę całej inwestycji. Drugą znaczącą zaletą jest możliwość szybkiego rozbudowania obiektu, jego powiększenia. Tego typu pawilony handlowe mogą posiadać całą instalacje: klimatyzację, wentylację, łazienki.

Konstrukcja pawilonów handlowych oparta może być zarówno na ramach stalowych lub drewnianych z elementami stalowymi oraz na strukturze żelbetonowej. Istnieje także wiele innych bardzo skomplikowanych struktur, które pozwalają stworzyć fantazyjne, piękne budowle. Ogromnym atutem tego typu inwestycji jest ułatwiony proces inwestycyjny, szybkie uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że pawilony tego typu mają bardzo często charakter tymczasowy, stawiane są na lekkich, prefabrykowanych fundamentach, co wskazuje na kolejny ich atut: mogą być w łatwy i szybki sposób przenoszone.

Obiekty modułowe są bardziej ekonomiczne, sto razy bardziej estetyczne od typowych jeszcze kilka lat temu w Polsce kontenerów z falistej blachy. Dlatego nowoczesne pawilony wypierają mniej zaawansowane obiekty.59